Czy krzesła druciane są wygodne?

Krzesła druciane przyciągają uwagę niebanalnym wyglądem i nowoczesnym designem. Jeżeli uważasz, że niesamowicie wyglądałyby w Twoim mieszkaniu, z pewnością masz rację. Podzielimy się Z Tobą kilkoma pomysłami na to, jak wkomponować je w aranżację.

Zalety i wady krzeseł drucianych

Krzesła druciane mają wiele zalet, spośród których za najważniejszą uznaje się lekkość. Dzięki niej niezwykle łatwo jest przenieść mebel, gdzie tylko chcesz.

Kolejny plus, jakim cechują się druciane krzesła, to ich nowoczesny wygląd. Meble tego typu wprowadzają do pomieszczenia industrialny, minimalistyczny akcent, dzięki czemu są bardzo atrakcyjne.

Krzesła z drutu mają także tę przewagę nad innymi meblami, że zapewniają dobrą wentylację. Zawdzięczasz ją ich ażurowej strukturze, mniej lub bardziej zwartej. Ta cecha okazuje się szczególnie przydatna w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze lub wilgotności.

Poza tym krzesła druciane zazwyczaj są łatwe w pielęgnacji. Zabrudzenia do nich nie przylegają, zatem chcąc je wyczyścić, wystarczy, że szybko przetrzesz je ściereczką - i gotowe!

Druciane krzesła, jak każdy mebel, nie są również pozbawione wad. Wśród nich wymienia się przede wszystkim podatność na rdzewienie. Jeżeli warstwa zabezpieczająca drut zostanie uszkodzona, a mebel będzie wyeksponowany na wilgoć, może zacząć korodować. Dlatego w miarę często sprawdzaj ich stan i w miarę możliwości uzupełniaj powłokę, która odprysnęła.

Kwestią dyskusyjną w kontekście krzeseł drucianych jest komfort, jakiego są w stanie dostarczać użytkownikom. Niektóre osoby uważają, że krzesła z drutu są mniej wygodne niż te tapicerowane, zwłaszcza gdy są użytkowane już od dłuższego czasu. Wynika to z ich podatności na odkształcenia. Ich konstrukcja może ulegać deformacjom wskutek nierównego obciążenia lub zbyt dużego ciężaru.

Krytycy krzeseł drucianych mają im za złe także stabilność niższą w porównaniu z innymi krzesłami - ale, jak się zdaje, występuje ona jedynie w przypadku, gdy krzesła są zanadto obciążone.

Zainspiruj się: Jakie krzesła do szklanego stołu?

Krzesła druciane są niezastąpione w kawiarnianych i restauracyjnych ogródkach.

Krzesła druciane w różnych odsłonach

Krzesła wykonane z drutu w zależności od kształtu oraz barwy komponują się z aranżacjami o różnorodnym charakterze. Przykładowo krzesło druciane czarne ciekawie zaprezentuje się w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych. Użyj go w jadalni loftowej, a także w nowoczesnym biurze lub pokoju dziennym. Jeżeli masz zadaszony taras, możesz także pokusić się o wystawienie krzesła na zewnątrz, jednakże pilnuj, by nie miało kontaktu z wilgocią. Skomponuj go ze stolikiem kawowym Lugo z drucianą, czarną podstawą i brązowym blatem.

Z kolei krzesło druciane złote to doskonały wybór do wnętrz o charakterze glamour. Doskonale wyglądać będzie przy toaletce i - przy zachowaniu dozy ostrożności - sporadycznie nawet w łazience. Ustawiony w jadalni przy czarnym stole Flora z pewnością zada szyku!

Zainspiruj się: Jakie wybrać krzesła do stołów na jednej nodze?

Gdzie sprawdzą się krzesła druciane?

Krzesła druciane to meble, które wyjątkowo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak jadalnia, pokój dzienny czy sypialnia. Ich delikatna konstrukcja sprawia, że wnoszą do pomieszczeń wizualną lekkość oraz elegancję.

Ponieważ dobrze zabezpieczone krzesła mogą stać poza budynkiem, ze względu na swą lekkość, elegancję oraz przepuszczalność powietrza, jaką oferują, dobrze sprawdzą się także w ogródkach kawiarnianych oraz ogrodach. Z uwagi na łatwość ich przenoszenia przydatne są również na balkonach i w ogrodach.

Zainspiruj się: Nadaj wnętrzu charakter z kolorowymi krzesłami do jadalni!

Krzesła wykonane z drutu są szykowne i nowoczesne w wyrazie. Jeśli się na takie skusisz, pamiętaj, by było dobrej jakości!

 
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka literatury: pożera książki, czasem sama coś pisze. Pasjonatka historii lokalnej, a zwłaszcza dziejów rodzinnej miejscowości, czyli wsi Łąg w gminie Czersk. W latach 2018-2022 pracowała jako korektorka w tygodniku “Czas Chojnic”. Od poprawiania cudzych tekstów przeszła do tworzenia swoich.

Skomentuj i oceń artykuł

Podobne artykuły