Jak ograć kolor różowy we wnętrzach?

Marzy Ci się mieszkanie w odcieniach różu, ale boisz się, że efekt będzie landrynkowy? Spokojnie. Za chwilę poznasz kilka sposobów na wprowadzenie koloru różowego do wnętrza, tak by miało ono nowoczesny, a nie cukierkowy charakter.

W jakich wnętrzach sprawdzi się pudrowy róż?

Wydaje się, że pudrowy róż we wnętrzach zarezerwowany jest głównie do sypialni i to takiej w wydaniu glamour, rzecz jasna zajmowanej przez kobietę lub dziewczynę. Zaraz Ci jednak udowodnimy, że to stereotyp.

Bardzo ciekawie wyglądać może pudrowy róż w kuchni - zarówno na ścianach, jak i frontach szafek. Łącz go z szarościami, ciemną zielenią czy bielą. Wybór tego odcienia sprawi, że Twoje mieszkanie z pewnością będzie wyglądać nietuzinkowo. Bo przyznaj: ile widziałeś/aś kuchni różowych, a ile na przykład białych?

Pudrowy róż w łazience to połączenie idealne, zwłaszcza w zestawie z bielą, srebrem albo złotem, czernią lub szarościami (to propozycje z gatunku zachowawczych). Jeśli marzy Ci się łazienka zaskakująca niebanalnymi połączeniami kolorystycznymi, zdecyduj się na inne odcienie wymienione w tym artykule.

Jak widzisz, kolor różowy we wnętrzach wygląda dobrze niezależnie od lokalizacji i stylistyki. Możliwości wyborów odcieni oraz konwencji jest tyle, że używając tego uznawanego za stereotypowy kolor możesz urządzić naprawdę nietuzinkowe mieszkanie!

Zainspiruj się: Znaczenie kolorów w aranżacjach - zobacz, jak działa psychologia kolorów!

Róż w aranżacji salonu: jak osiągnąć zdumiewający efekt?

Pudrowy róż w salonie będzie wyglądać zjawiskowo zarówno jako barwa ścian, jak i mebli (takich jak różowe fotele) czy dodatków. W zależności od tego, jak rozłożysz akcenty kolorystyczne, róż w salonie będzie nie tylko pełnił inną funkcję, ale także nada wnętrzu inny charakter.

Decydując się na wybór tego koloru, pamiętaj, że nie tylko pudrowy róż w salonie robi wrażenie. Możesz także wybrać żywsze, ciemniejsze jego odcienie, np. amarantowy, karmazynowy, biskupi czy karminowy. Świetnie będą one wyglądać na ścianach (albo jednej z nich) czy w postaci dodatków o regularnych kształtach, takich jak poduszki. Równie dobrze wyglądać będą kwiaty w szklanym wazonie czy np. tapety i zasłony.

Kolor różowy w pokoju dziennym, w zależności od odcienia, wprowadza ciepło i przytulność albo energetyzuje - warto zatem zawczasu rozpoznać swoje potrzeby i dopasować do nich odpowiednią gamę kolorystyczną.

Zainspiruj się: Salon glamour - jak urządzić salon w stylu glamour?

Brudny róż dobrze komponuje się z szarościami.

Czy róż w sypialni może wyglądać zaskakująco?

Pudrowy róż w sypialni najczęściej kojarzy się ze stylistyką glamour, ale przecież to niejedyna możliwość aranżacji tego wnętrza. Jeżeli w urządzeniu sypialni zamierzasz odejść od wytwornej stylistyki, możesz skłonić się ku innym konwencjom. Które z nich dobrze będą wyglądać w sypialni?

  1. styl nowoczesny - w tej estetyce sypialnia pudrowy róż może zostać dopełniona o szarości albo beże. Jasnoszare ściany stanowić będą tło, a centralny punkt sypialni - różowe łóżko - może być przykryte beżową kapą i beżowymi poduszkami;
  2. konwencja boho - choć stylistyka ta bazuje na kolorach ziemi, wprowadzenie do niej ciemnego, ciepłego, brudnego odcienia różu może być dobrym pomysłem,a dopełnienie tego połączenia ciemną zielenią dobrze mu zrobi; wybierz, czy chcesz pomalować ściany na żółto czy różowo; na drewniane łóżko połóż kapę z frędzlami oraz wzorzyste poduchy w wymienionej kolorystyce. Sypialnia pudrowy róż w odsłonie boho nie obejdzie się także bez elementów z wikliny i rattanu. Na koniec dodaj rośliny w glinianych doniczkach - i gotowe!
  3. sypialnia szaro-różowa - w odsłonie skandynawskiej, pełna drewna i miękkich tkanin, a także przedmiotów vintage.

To nie wszystkie pomysły na to, jak może zostać urządzona sypialnia pudrowy róż. Inspiracje przyjdą Ci do głowy, gdy zaczniesz przeglądać także aranżacje w stylu prowansalskim, chabby shic, a także vintage czy angielskim.

Połączenie różu z zielenią to strzał w dziesiątkę w aranżacji sypialni.

Z jakimi kolorami łączyć róż?

Mało który odcień wydaje się tak trudny w opracowaniu, jak pudrowy róż. Z czym łączyć tę barwę, aby wyglądała niebanalnie? Obecnie furorę robią tak do niedawna oczywiste połączenia:

  • róż z musztardową żółcią - bardzo energetyczne połączenie, świetnie nadaje się do salonu, ale także do sypialni. Możesz zdecydować, czy żółć będzie kolorem głównym, czy jedynie dopełniającym - w zależności od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, wnętrze nabierze innego charakteru;
  • róż z ciemną zielenią - jasne kolory przywołują na myśl łąkę pełną kwiatów, z kolei ciemna zieleń z jasnym różem to połączenie bardzo eleganckie. Co podoba Ci się bardziej: zielona dominanta i zielone dodatki czy dominanta różowa i dodatki w kolorze zielonym? W zależności od proporcji możesz zastosować to połączenie albo w salonie, albo w sypialni, a nawet w łazience;
  • róż z błękitem - świeże połączenie, wyglądające świetnie nie tylko w pokoju dziecięcym. Brudny róż z niebieskim wpadającym w szary dobrze wyglądać będzie w łazience, ale także w salonie. W tym przypadku wyważenie proporcji także zdecyduje o charakterze wnętrza;
  • różowy z szarym - ponadczasowe połączenie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego charakteru.
  • róż z pastelami - niezwykle romantyczne połączenie, występujące głównie w konwencji shabby chic. W połączeniu z bielą przynosi kojące, bajkowe efekty.

Zainspiruj się: Jak łączyć kolory w mieszkaniu?

 Pudrowy róż z żółcią wygląda intrygująco w jadalni.

Zastosowanie koloru różowego we wnętrzach jest bardzo różnorodne. Jeżeli tylko dokładnie przemyślisz, jaki styl aranżacyjny Ci odpowiada, masz szansę na urządzenie wnętrza przyciągającego uwagę. Pamiętaj, że wszystkie potrzebne Ci meble znajdziesz w Vokato!

 
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka literatury: pożera książki, czasem sama coś pisze. Pasjonatka historii lokalnej, a zwłaszcza dziejów rodzinnej miejscowości, czyli wsi Łąg w gminie Czersk. W latach 2018-2022 pracowała jako korektorka w tygodniku “Czas Chojnic”. Od poprawiania cudzych tekstów przeszła do tworzenia swoich.

Skomentuj i oceń artykuł

Podobne artykuły