Półka ścienna ALBERTO 50x15 biała
Sezon letni zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Pokój sypialny w budownictwie wielorodzinnym z reguły jest niedużym pomieszczeniem, w którym nie zawsze można pozwolić sobie na zrealizowanie wszystkich pomysłów. Jednak z powodzeniem da się zaaranżować go tak, by pełnił swoją podstawową funkcję, tj. pozwalał na głęboki, niczym niezakłócony sen. A że w pięknym otoczeniu lepiej się śpi, wiadomo nie od dziś!
Mała sypialnia w bloku to wnętrze, przed którym stoi szczególne zadanie: ma ono bowiem stać się oazą spokoju w budownictwie wielorodzinnym, którego właściwości akustyczne pozostawiają wiele do życzenia, a także zapewnić Ci maksymalny komfort mimo niewielkiej powierzchni. Aby stworzyć miejsce, w którym skutecznie będziesz się regenerować po dniu pełnym pracy, już na samym początku weź pod uwagę następujące kwestie:
Jeżeli zdajesz sobie sprawę z tego, że sypialnia w bloku, którą będziesz urządzać, jest naprawdę niewielka, przemyśl również kwestię funkcjonalności poszczególnych mebli.
Zainspiruj się: Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?
Pytanie, które pojawia się jako pierwsze, gdy zostaje Ci do urządzenia tylko mała sypialnia, to: jak urządzić to wnętrze, by było funkcjonalne?
Na pomoc przychodzą Ci sprytne rozwiązania, które wyratowały z opresji już niejednego. By cieszyć się uporządkowaną i praktyczną przestrzenią do spania, rozważ skorzystanie z następujących ułatwień:
Mikrosypialnia w bloku uczy minimalizmu, co pozytywnie przekłada się na jakość życia. Odpoczynek w pomieszczeniu wolnym od nadmiaru przedmiotów jest bardziej efektywny niż w przypadku przeładowanego wnętrza. Weź to pod uwagę, gdy będziesz się zastanawiać, z czego zrezygnować. Pamiętaj, że podstawą powinno być dobrej jakości łóżko, a reszta to jedynie dodatki.
Jak urządzić małą sypialnię, by nie wyglądała ponuro? Najprostszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest rezygnacja z ciemnych barw i zastąpienie ich jasnymi. Mile widziane są biele, kremy i delikatne szarości.
Spośród reszty barw z gamy pasteli szczególną uwagą cieszą się pudrowy róż, a także jasny błękit i delikatna zieleń. Te dwa ostatnie odcienie cenione są zresztą za swoje właściwości uspokajające i relaksujące. Łagodne pastele mogą zostać dopełnione o mocniejsze akcenty - jeden bardziej jaskrawy kolor świetnie będzie prezentował się na dodatkach i podkreślał delikatność tła.
Jeśli bierzesz pod uwagę zastosowanie w sypialni naturalnego drewna, bierz pod uwagę jedynie jasne jego odmiany, takie jak świerk, sosna modrzew czy dąb.
Skoro już o materiałach mowa, nie sposób nie wspomnieć tutaj o bawełnie czy lnie - te naturalne tkaniny cechują się wizualną lekkością, dodając wnętrzu przytulności oraz ciepła. Możesz uzupełnić je także lekkimi i błyszczącymi materiałami, takimi jak satyna, jednak używaj jej raczej w formie dodatków, takich jak obszycia czy poduszki.
W niedużej sypialni na wagę złota (nomen omen!) jest wszystko to, co odbija światło - a więc połyskliwe, płaskie powierzchnie mebli, a także przedmioty ze szkła czy metalu. Zwróć na to uwagę, jeśli zamierzasz urządzić nowoczesną sypialnię.
Zarówno wąska sypialnia w bloku, jak i mała czy niska - wszystkie te rodzaje pomieszczeń powinny być oświetlone w taki sposób, by panowała w nich atmosfera sprzyjająca relaksowi. Jak urządzić małą sypialnię w bloku, by jej oświetlenie sprzyjało nie tylko wieczornemu wypoczynkowi, ale także pozwalało na sprawne przebieranie się, czytanie w łóżku czy nawet pracę?
Pamiętaj, że mała sypialnia potrzebuje światła o odpowiedniej temperaturze. Optymalne będzie w tym wypadku światło ciepłe, o lekko żółtym odcieniu, o temperaturze barwowej od 2700 do 3000 K, które pomoże Ci stworzyć przytulną atmosferę.
Mikrosypialnia w bloku powinna być także oświetlona punktowo - w tym celu zainstaluj oddzielne światła nad miejscami do czytania, pracy itp. Dzięki temu zapewnisz pomieszczeniu pełną funkcjonalność.
Zainspiruj się: Malutka sypialnia - jak urządzić umiejętnie jej wnętrze?
Jak może wyglądać mała sypialnia w bloku? Aranżacje tej przestrzeni z reguły skupiają się na funkcjonalności, dlatego nic dziwnego, że prym wśród nich wiodą przede wszystkim te o nowoczesnym charakterze. Oto szybki przegląd najpopularniejszych stylistyk i pomysłów na to wymagające wnętrze.
Nie da się ukryć, że praktyczność to podstawowa cecha takiego wnętrza jak sypialnia w bloku. Inspiracje innymi stylami niż dążące do minimalizmu są jednak dopuszczalne, pod warunkiem że wprowadzając estetyki takie jak np. glamour czy boho, będziesz wiedzieć, co robisz.
Zainspiruj się: Sypialnia i pokój dziecka w jednym. Sprawdź nasze pomysły na aranżacje!
Sypialnia w salonie w bloku to rozwiązanie, które cechuje tymczasowość - pomieszczenie służy bowiem do spania w nocy, a do wypoczynku oraz innych czynności w dzień. Dlatego potrzebujesz przede wszystkim łóżka, które szybko się składa i ścieli - niezastąpiona w tym wypadku okaże się kanapa z funkcją spania, wyposażona w pojemny schowek na pościel.
Ciekawym rozwiązaniem jest także łóżko na platformie lub podwyższeniu, co pozwoli Ci wykorzystać do przechowywania znajdującą się pod nim przestrzeń. Z kolei mikrosypialnia w mikrokawalerce to z reguły po prostu łóżko typu antresola czy łóżko połączone z biurkiem.
Jeżeli rozmiary aranżowanego przez Ciebie pomieszczenia na to pozwalają, możesz ustawić w nim półkotapczan. To rozwiązanie całkowicie niesłusznie kojarzy się z PRL-em. Obecnie na rynku znajdują się nowoczesne półkotapczany w błyszczącej okleinie, dzięki czemu przypominają wyglądem modne szafy. Niektóre egzemplarze posiadają wbudowane oświetlenie LED, a ich konstrukcje są zróżnicowane - od klasycznej kanapy, po sofę czy narożnik.
Zainspiruj się: Romantyczna sypialnia na poddaszu - 3 pomysły, jak ją urządzić
Zarówno wąska sypialnia w bloku z szafą czy bez, a także sypialnia o kwadratowym kształcie to pomieszczenie wymagające od Ciebie dużego wyczucia w trakcie aranżacji. Pozornie wiadomo przecież dobrze, co powinno się znaleźć w miejscu takim jak mała sypialnia w bloku. Inspiracje, które znajdziesz w sieci czy gdzie indziej, często jednak nie mają wiele wspólnego z Twoimi potrzebami. Dlatego spokojnie pomyśl, a następnie wynotuj, co jest dla Ciebie najważniejsze. A gdy Twoja aranżacja będzie już zaplanowana, po prostu wybierz w Vokato meble i dodatki. Prawda, że to proste?
Podobne artykuły
Sezon letni zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Stoły odgrywają ważną rolę nie tylko we wnętrzach domów.
Masz już dość nudnych, konwencjonalnych ślubów?
Lato to dla wielu najprzyjemniejsza pora roku.
Leżak ogrodowy to mebel stworzony z myślą specjalnie o letnim wypoczynku.
W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa aranżowanie na tarasach i przydomowych...
Skomentuj i oceń artykuł