Wesele w plenerze – dowiedz się, jak zorganizować imprezę w ogrodzie

Masz już dość nudnych, konwencjonalnych ślubów? Chcesz zrobić coś naprawdę oryginalnego, coś, co na zawsze zapadnie w pamięci gości? Strzałem w dziesiątkę może okazać się ślub i wesele w plenerze! Nie wiesz, jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie? W niniejszym artykule podpowiemy Ci, jak się za to zabrać.

Chyba nie ma bardziej romantycznej scenerii niż ogród. Bujna roślinność w połączeniu z kolorowymi kwiatami tworzy wyjątkowy klimat i staje się ozdobą samą w sobie. Nic więc dziwnego, że plenerowe uroczystości zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Impreza ogrodowa stawia jednak przed organizatorami wiele wyzwań. Należy wziąć pod uwagę teren, na którym będą bawić się goście, rozstaw stolików, podest dla orkiestry lub DJ-a, a także miejsce dla kelnerów donoszących posiłki i trunki. Jeśli szczegółowo wszystko zaplanujesz i dobrze zorganizujesz, unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek. Ślub w ogrodzie stanowi spore wyzwanie organizacyjne, ale efekt twojej pracy z pewnością będzie zapierał dech w piersiach. Wyjątkowa i niezapomniana będzie też sama uroczystość. Jak więc zorganizować wesele w ogrodzie?

Ślub w ogrodzie – od czego zacząć?

Jeżeli marzy Ci się ślub w ogrodzie, musisz podjąć rozmowy z przedstawicielami kościoła. Nie każda parafia jest skłonna wyrazić zgodę na taką uroczystość poza budynkiem kościoła, dlatego dobrze przygotuj sobie wcześniej argumenty, które przemówią na korzyść twojej uroczystości.

Mniej problemów dostarczy ślub cywilny. Ten bowiem, od 2015 roku jest możliwy do przeprowadzenia poza budynkiem urzędu. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek i spełnić kilka wymaganych przepisami kryteriów. Do tych ostatnich należy zaliczyć umieszczenie godła polskiego, zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim zgromadzonym, a także wybór miejsca zapewniającego uroczystości podniosły charakter.

Wesele w ogrodzie – stwórz miejsce do zabawy i spożywania posiłków

W ogrodzie powinieneś wygospodarować miejsce, w którym staną stoły lub stoliki wraz z krzesłami dla gości. Pamiętaj, żeby powierzchnia była stosunkowo płaska, tak, by meble stały stabilnie i się nie kołysały. Uwzględnij przy tym listę gości, dzięki której ustalisz, jak wiele miejsca potrzebujesz. Twoi goście powinni czuć się swobodnie, dlatego nie przesadzaj z ich liczbą, jeśli nie posiadasz odpowiednich warunków.

W przypadku mebli warto postawić na zestaw biesiadny, który pomieści większą liczbę osób. Komplet ten będzie nieoceniony także podczas innych ogrodowych przyjęć, ponieważ jest solidny, uniwersalny i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Jeżeli szukasz czegoś bardziej wyrafinowanego, wiele par decyduje się na dość modne i eleganckie okrągłe stoliki ogrodowe, jak na przykład Werzalit czy Nardi, które dodają uroczystości ekskluzywnego charakteru. Dla tradycjonalistów lepszym rozwiązaniem będzie natomiast zestaw Werzalit lub Nardi z kwadratowym stołem i eleganckimi krzesłami, które staną się ozdobą samą w sobie. Co ważne, można je połączyć w taki sposób, aby utworzyły jeden długi stół, przy którym będzie mogło zasiąść wielu gości.

Wesele w ogrodzie – o czym warto pamiętać?

Miejsce do siedzenia i ucztowania to nie wszystko. Nie mniej istotna jest też przestrzeń do tańczenia, którą możesz stworzyć na tarasie lub poprzez zastosowanie specjalnego podestu, a także przestrzeń dla orkiestry lub DJ-a. Dla nich również powinieneś przygotować kącik, w którym będą mogli rozłożyć swój sprzęt, a także miejsce do odpoczynku. W takim przypadku sprawdzi się zestaw stół Step i krzesła Belt lub stół Paris i krzesła Paris.

Przyjęcie w ogrodzie – dekoracje

Jak udekorować ogród na przyjęcie weselne? Jeżeli organizujesz ślub w ogrodzie postaw na naturalne ozdoby. Niech na stolikach staną eleganckie wazoniki z kolorowymi kwiatami, a nad głowami gości zawisną lampki. W ogrodzie nie potrzeba zbyt wielu ozdób i dodatków, ponieważ idealną dekorację stanowi już sama roślinność.

 

Skomentuj i oceń artykuł

Podobne artykuły