Podpowiadamy – jak udekorować balkon?

Posiadanie balkonu to zawsze dodatkowy atut mieszkania w bloku – nawet jeśli nie jest on zbyt duży, balkonowa przestrzeń posiada wiele zalet. Aby jednak przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu, korzystając z balkonu, warto go estetycznie udekorować. Zobacz, jak urządzić balkon w bloku, aby prezentował się klimatycznie, a przy tym był funkcjonalny – w taki sposób, aby z chęcią korzystać z niego w ciepłe dni! Oto najważniejsze informacje, jeśli chodzi o nowoczesny wystrój balkonu – także tego o małych rozmiarach!

Aranżacja balkonu w bloku

Balkon to przestrzeń, która często łączy w sobie funkcję praktyczną z estetyczną. Z jednej strony pozwala poczuć namiastkę spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwykle też sprawdza się jako miejsce do suszenia prania, jest to również ta część mieszkania, którą widać z zewnątrz – stąd też potrzeba przyozdobienia takiego miejsca.

Aranżacje balkonu warto więc odpowiednio zaplanować, szczególnie gdy jest on mały – wówczas liczy się każdy centymetr przestrzeni. Na wstępie dobrze jest postawić na meble balkonowe – podstawę stanowią tutaj krzesła na balkon i stolik balkonowe – szeroki wybór tych mebli znajdziesz m.in. w naszej ofercie. Ich wielkość trzeba dopasować do rozmiarów balkonu, aby nie zagracić zbytnio wolnego miejsca. Na balkonach świetnie sprawdzają się też składane krzesełka czy leżaki, które w razie potrzeby czy niepogody, swobodnie można złożyć. Na każdym balkonie przyda się też szafka lub półka, na których stawiać będzie można zarówno rzeczy praktyczne, jak i ozdoby. Aby znacznie zaoszczędzić miejsce, warto wybrać wąski, a przy tym wysoki regał i dostawić go do ściany. W ten sposób zmieści się na nim wiele przedmiotów, a przestrzeń nie będzie w żaden sposób zagracona.

Aranżacja nawet małego balkonu w bloku nie może obejść się bez zieleni! Co zrobić, aby zaoszczędzić miejsce? Dobrym pomysłem są skrzynki z kwiatami czy ziołami, które zostaną zawieszone od zewnętrznej strony. Takie rozwiązanie przyozdobi balustradę balkonu, zapewni nieco prywatności, a przy tym zaoszczędzi znaczną ilość miejsca! Niezwykle praktyczny, ale też wprowadzający wakacyjny klimat na balkonie jest… parasol ogrodowy. Tego rodzaju udogodnienie sprawdzi się szczególnie na tych balkonach, które są dobrze nasłonecznione przez większość dnia. Cień parasola pozwala na przesiadywanie na balkonie bez względu na porę dnia, co niewątpliwie jest jego największą zaletą.

Niepozorne ozdoby, które odmienią przestrzeń na balkonie – inspiracje

Rośliny to oczywiście podstawa, jeśli chodzi o dekorację balkonu. Jednak jakie doniczki i skrzynki na kwiaty wybrać, aby doskonale zdobiły przestrzeń? Jedno jest pewne, nie musisz kupować nowych – możesz z łatwością ozdobić doniczki, które już posiadasz, a przy tym nadasz balkonowi unikatowego charakteru! Wystarczy, że pomalujesz je lub przyozdobisz specjalnymi naklejkami.

Balkony

Aby stworzyć jeszcze bardziej przytulny nastrój, szczególnie wieczorami, krzesła czy kanapę balkonową koniecznie ozdób miękkimi poduszkami. Zawsze przydać może się również mięciutki koc. Akcesoria te nie tylko umilą przesiadywanie na balkonie, ale też będą doskonałą dekoracją. Miły nastrój stworzą również lampiony, światełka czy świece – wszystko, co możesz zapalić wieczorową porą, a przy tym bez wysiłku stworzyć romantyczny nastrój! Jaka dekoracja balkonu może odmienić przestrzeń, a przy tym nadać odrobiny prywatności? Oczywiście są to osłony na balustrady! Najpiękniej prezentują się te, które imitują naturalne materiały. W ten sposób stworzysz przytulny kącik i uchronisz się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów.

 

Skomentuj i oceń artykuł

Podobne artykuły