Stoły okrągłe rozkładane

Stół to miejsce, przy którym najczęściej spotykamy się nie tylko z rodziną, ale i ze znajomymi. To właśnie przy nim toczą się najciekawsze rozmowy, spożywamy najsmaczniejsze dania, czy też pijemy zimne napoje. Stół to także miejsce, przy którym odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy, gramy z dziećmi w gry planszowe, układamy puzzle, czy też odrabiamy lekcje lub pracujemy.

Filtry

Producenci

Cena

Kolor

Wysokość

cm cm

Średnica

cm cm

Kategoria

Stoły okrągłe rozkładane

Okrągły stół rozkładany – dlaczego warto go wybrać?

Niezależnie od tego, do jakich celów ma on służyć, ten mebel powinien spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Dlatego też tak ważne jest wybranie odpowiedniego stołu, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale i elegancki. Okrągłe rozkładane stoły zyskują coraz większą popularność w branży meblarskiej. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ niektórzy są znudzeni tradycyjnym, prostokątnym stołem. Dzięki nowym rozwiązaniom mogą cieszyć się nowoczesnym lookiem. Często również osoby, które wybierają okrągły rozkładany stół posiadają duże mieszkania, w których zmieści się tego rodzaju mebel. Część osób decyduje się natomiast na taki rodzaj stołów z uwagi na posiadanie małych dzieci. Rodzice chronią je w ten sposób przed uderzeniem się w ostry kant mebla. Wreszcie, niektórym osobom taki rodzaj stołu się po prostu bardziej podoba i współgra ze stylem, w jakim jest urządzone dane pomieszczenie. Nieważne więc, jaki jest powód tego, że chcesz zakupić stół rozkładany okrągły, ważne jest, że teraz możesz znaleźć szeroką gamę takich produktów w jednym miejscu – sklepie internetowym Vokato. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju stoły wykonane z różnych surowców – drewna, plastiku, szkła czy metalu. Część mebli posiada także dekoracyjne wstawki z innego materiału. Wiemy, jak trudno jest dokonać słusznego wyboru spośród tylu artykułów, jednak wierzymy, że w naszym sklepie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Chcemy, by okrągły stół rozkładany, jaki u nas zakupisz, był pod każdym względem idealnym wyborem. Jeżeli przeraża Cię wielość produktów, możesz postawić na tradycyjny styl i wybrać standardowy drewniany stół okrągły rozkładany – będziesz mieć wówczas pewność, że wspaniale wkomponuje się on do każdego rodzaju wnętrza.

Gdzie umieścić okrągły rozkładany stół, by wyglądał naturalnie?

Tak naprawdę umiejscowienie stołu jest uzależnione od Twoich potrzeb. Jeżeli masz większy salon, to stoły okrągłe rozkładane z pewnością będą tam się doskonale prezentować. Jeżeli natomiast szukasz odpowiedniego stołu, przy którym mógłbyś pracować, czy też odprężyć się po ciężkim dniu, wybierz stół, który będzie pasować do gabinetu czy pokoju dziennego. Stół okrągły rozkładany to nowoczesny pomysł na to, jak zaaranżować każde wnętrze. Standardowy stół ma średnicę około 90 cm. Oczywiście występują także stoły w zupełnie innych, mniej popularnych rozmiarach. W tym przypadku powierzchnia blatu wynosi około 0,63 m2. Dla porównania, stół prostokątny, który posiada rozmiar 120x80 cm, ma aż 0,96 m2 powierzchni blatu. Pomieści on teoretycznie więcej osób. Czy jednak w rzeczywistości również tak to wygląda? Niektóre stoły prostokątne są zdecydowanie mniej poręczne od ich okrągłych „kuzynów”. Ponadto, stół okrągły rozkładany jest o wiele bardziej ustawny. Z powodzeniem możemy wykorzystać większą przestrzeń jego blatu. Usadzanie swoich gości przy stole okrągłym również staje się łatwiejsze, a wszyscy uczestnicy spotkania mogą czuć się swobodniej. Co więcej, w przypadku rozkładu potraw – z jednej strony na blacie prostokątnego stołu możemy ustawić ich o wiele więcej, jednak siedząc przy okrągłym stole czujemy się o wiele bardziej swobodnie pod względem operowania sztućcami. Każdy bez problemy może także sięgnąć po dowolny posiłek. Podsumowując, okrągły stół rozkładany oraz prostokątny stół rozkładany zajmują podobną do siebie powierzchnię podłogi. Jednak stół okrągły rozkładany może być dla niektórych osób znacznie wygodniejszym rozwiązaniem z uwagi na komfort spożywania posiłków.

Stół okrągły rozkładany – jakie są jego zalety?

Coraz więcej projektantów wnętrz poleca swoim klientom zakup stołu okrągłego. Skąd moda na tego rodzaju mebel? Ponieważ posiada on wiele przydatnych cech, które sprawiają, że staje się bardziej funkcjonalny od jego prostokątnego modelu. Stół rozkładany okrągły optycznie powiększa pokój, w którym jest ustawiony. Pozwala to więc „zyskać” nieco więcej przestrzeni. Dodatkowo, dzięki swojej formule, to znaczy możliwości jego rozsunięcia, niektóre typy tych stołów naprawdę mieszczą się wszędzie. Jeżeli jednak zdecydujemy się na okrągły stół rozkładany o nieco większym blacie, możemy wybrać model, który posiada finezyjne nogi. Dzięki temu również „zyskamy” nieco miejsca poprzez złudzenie wizualne. Jak więc widzisz, istnieje wiele sposobów na to, by „oszukać” wzrok i zaaranżować wnętrze zarówno w dobrym guście, jak i zmieniając zupełnie odbiór wnętrza. Kolejną cechą na plus jest to, że stół rozkładany okrągły zazwyczaj jest lżejszy i łatwiejszy w przenoszeniu od stołu prostokątnego. Śmiało możemy go więc dowolnie ustawiać gdzie nam się podoba. Stoły, które posiadają jedną nogę, są jeszcze wygodniejsze do noszenia – zwykle wystarczy do tego jedna dorosła osoba. Oczywiście waga stołu jest uzależniona od wielu czynników, takich jak materiał, z jakiego go wykonano, czy też jego wielkość. Wiadomo, że drewniany okrągły rozkładany stół będzie cięższy niż jego plastikowy, prostokątny odpowiednik. Mówimy jednak o porównaniu czysto teoretycznym. Kolejną niebywałą zaletą zakupu okrągłego stołu jest to, że fantastycznie się on prezentuje tak naprawdę w każdej aranżacji wnętrza. Okrągłe stoły rozkładane są też bardzo praktyczne – można je dowolnie przestawiać i w łatwy sposób zawsze znajdziesz dla niego miejsce. Stół okrągły rozkładany nie posiada kantów. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy w mieszkaniu przebywają małe dzieci. Brak rogów sprawia, że jest on bezpieczny. My również nigdy nie zawadzimy o róg stołu nogą, co czasem zdarza się każdemu. Stół okrągły rozkładany może także być doskonałym pomysłem do mieszkania osób starszych.

Stół okrągły rozkładany a przyjmowanie gości

Kolejną zaletą naszego okrągłego stołu może być sposób rozsadzenia gości. Stół okrągły rozkładany pomoże nam ustawić wszystkie osoby w ten sposób, by każdy był zwrócony twarzą do siebie. Nie ma więc problemu z siedzeniem bokiem czy na ukos. Każdy będzie czuł się o wiele bardziej komfortowo, ponieważ będzie zajmował taką samą przestrzeń. Wszyscy goście dzięki temu mogą czuć się równo traktowani. Co więcej, rozmowy prowadzone przy takim stole będą znacznie przyjemniejsze i będą zapewne dłużej trwały. Wspólne biesiadowanie stanie się miłym elementem, nie ograniczającym w żaden sposób kogokolwiek z bliskich nam osób. Dzięki temu możemy ocieplić nasze stosunki z przyjaciółmi i umocnić więzi między członkami rodziny. Jest to bardzo ważne, ponieważ większość komunikacji stanowią zachowania niewerbalne. Dlatego też, gdy chcesz, by wszyscy Twoi goście czuli się komfortowo, wybierz stół okrągły rozkładany. Gwarantujemy, że na pewno odczujesz różnicę już po pierwszym spotkaniu. W przypadku prostokątnego stołu, często pojawia się bowiem problem z tym, w jaki sposób rozmieścić gości, by nikt nie czuł się pominięty lub zlekceważony. Siedząc z boku, widzisz jedynie twarze osób, które zajmują miejsca bezpośrednio obok Ciebie oraz osób, które siedzą naprzeciwko. W przypadku stołu o okrągłym blacie możesz nawiązać łatwy kontakt wzrokowy z każdym biesiadnikiem.

Stoły okrągłe rozkładane a liczba gości

Kolejnym problemem, z którym zmagamy się w codziennych sytuacjach takich jak zapraszanie gości, jest nie tylko rozmieszczenie w sposób sprawiedliwy wszystkich osób przy stole, ale także symetryczne ułożenie wszystkich nakryć. W przypadku prostokątnego bądź kwadratowego stołu, nie jesteśmy w stanie przygotować odpowiedniej zastawy dla nieparzystej liczby biesiadników. Wygląda to zazwyczaj sztucznie i mało elegancko. Jeżeli natomiast zakupimy stół okrągły rozkładany, ten problem sam się rozwiązuje. Możemy równomiernie rozmieścić nakrycia tak, by prezentowały się one szykownie. Nic nie stoi na przeszkodzie czy gościmy sześć czy siedem osób. Możemy w łatwy sposób dostosować przerwy pomiędzy zastawami tak, aby były one w równych odległościach, dzięki czemu wizualnie stół będzie prezentował się znakomicie. W przypadku stołów, które posiadają prostokątne blaty, od razu w oczy rzuca nam się asymetria w rozstawieniu mniejszej liczby krzeseł po jednej stronie. Puste miejsca również nie wyglądają dobrze. Decydując się na stół okrągły rozkładany, unikniemy takich sytuacji. Możemy do niego dostawić zarówno trzy, cztery czy pięć krzeseł. Ważne jedynie, by zachować mniej więcej podobne odległości pomiędzy nimi.

Jakie inne zalety ma stół rozkładany okrągły?

Ten rodzaj stołu świetnie sprawdzi się w trakcie urządzania niewielkich jadalni. Zajmuje on znacznie mniej miejsca od tradycyjnego, prostokątnego mebla. Co więcej, stół okrągły rozkładany o takiej samej wielkości blatu co stół prostokątny pomieści więcej osób. Dlatego też coraz więcej naszych Klientów decyduje się właśnie na wybór takiego rodzaju stołu. Okrągły stół rozkładany ma także bogatą historię. Któż z nas nie zna legendy o Królu Arturze i jego rycerzach, którzy zasiadali przy okrągłym stole. Jak w każdej historii, istnieje w tym ziarnko prawdy. Stół okrągły rozkładany miał w tej legendzie za zadanie zapobiegać kłótni między poszczególnymi rycerzami o pierwszeństwo. Jak głosi przypowieść, wcześniejsi władcy zasiadali przy długich, prostokątnych stołach, lecz jedynie Król Artur uznał, że im dalej od władcy znajdowali się jego rycerze, tym mniej czuli się dla niego ważni. Aby pojednać ze sobą wszystkich wiernych poddanych, zaproponował, by usiedli z nim przy okrągłym stole. Jaki jest morał z tej opowieści? Jeżeli chcesz zyskać jednaki szacunek wszystkich zgromadzonych gości, musisz zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, stabilności oraz umożliwić im, by siedzieli w jednakowej odległości od gospodarzy. Wtedy poczują się komfortowo.

Podsumujmy więc, jakie zalety posiadają stoły okrągłe rozkładane:

  • Okrągły stół rozkładany jest bezpieczniejszy w użytkowaniu przez rodziny, które posiadają małe dzieci oraz dla osób w podeszłym wieku, ponieważ nie posiada ostrych zakończeń;
  • zmieści się przy nim więcej osób niż w przypadku podobnej wielkości stołu prostokątnego;
  • ma oryginalny wygląd, dzięki czemu daje wrażenie optycznego powiększenia mieszkania czy pomieszczenia;
  • okrągły stół rozkładany pozwala na symetryczne przystawienie nieparzystej liczby krzeseł;
  • żaden z Twoich gości nie będzie musiał siedzieć bokiem do innych biesiadników;
  • każdy będzie czuł się sprawiedliwie potraktowany; wszyscy goście widzą swoje twarze bez zbędnej zmiany pozycji;
  • stół okrągły rozkładany jest zazwyczaj lżejszy niż jego prostokątny odpowiednik; pasuje do każdej aranżacji;
  • jest wygodny i modny.

Okrągły stół, czyli nowoczesny pomysł na urządzenie mieszkania

Jak więc widzisz, okrągły stół rozkładany pasuje do każdego wnętrza i wszędzie może prezentować się doskonale. Ważne jednak, by dopasować jego wygląd do ogólnego stylu swojego mieszkania, aby nie rzucał się zbytnio w oczy lub nie wysuwał na pierwszy plan. Tak naprawdę, poza łóżkiem, jest to mebel, przy którym spędzamy naprawdę dużo czasu – wspólne posiłki, gry i zabawy czy też przyjmowanie gości – w centrum tego wszystkiego znajduje się właśnie okrągły stół rozkładany. Ma on szerokie zastosowanie nie tylko w domu. Coraz więcej restauracji czy hoteli decyduje się na wybór takich mebli, ponieważ doceniają ich praktyczność i piękny wygląd. Jeżeli więc przekonałeś się do tego mebla, sprawdź jaki okrągły stół rozkładany jest dostępny w naszym sklepie internetowym. Możesz wybierać spośród wielu produktów w różnych kolorach czy konwencjach. Każdy mebel, jaki posiadamy jest wykonany z najwyższej jakości materiałów – możesz mieć więc pewność, że stoły rozkładane okrągłe, jakie u nas znajdziesz, będą służyły Ci przez wiele lat. Nie zwlekaj i zapoznaj się z pełnym katalogiem. Znajdziesz u nas stół okrągły rozkładany w najlepszej cenie!