Fotel do pracy przy komputerze - jaki wybrać? Wygodny, a może ergonomiczny?

Wybór odpowiedniego fotela do pracy przy komputerze jest poważnym wyzwaniem. Już na samym początku stajesz bowiem przed wyborem: czy fotel ma być przede wszystkim wygodny i odpowiadający mojemu gustowi czy też powinien spełniać wyśrubowane normy ergonomii? Postaramy się rozwiać twoje wątpliwości i pomóc w dokonaniu wyboru. Zapraszamy do lektury!

Fotel do pracy przy komputerze - czym się kierować przy jego wyborze?

Wybierając fotel przeznaczony do pracy przy komputerze, z pewnością zadajesz sobie pytanie, według jakich kryteriów przeprowadzić poszukiwania. Innymi słowy: czym powinien charakteryzować się idealny fotel biurowy? Jakie cechy powinien posiadać, aby można było używać go przez wiele godzin dziennie bez utraty wydajności pracy i późniejszego uszczerbku na zdrowiu? Do wyboru masz wiele rodzajów foteli. Pamiętaj jednak, że fotel przeznaczony do długotrwałego użytkowania przy biurku powinien posiadać:

  • profilowane oparcie - powinno ono być dostosowane do naturalnej krzywizny ludzkiego kręgosłupa. Ma za zadanie go wspierać i odciążać na możliwie jak najdłuższym odcinku;
  • podłokietniki - odciążają ręce przez kilka godzin pracy. Najlepiej, by były szerokie i regulowane;
  • zagłówek - regulowany element pozwalający na dostosowanie oparcia dla karku i głowy niezależnie od pozycji reszty oparcia;
  • siedzisko o odpowiedniej głębokości - ważne, by nie było ani zbyt płytkie, ani zbyt głębokie. Siedząc, nie możesz zanadto się wychylać, by dosięgnąć do biurka. Niektóre fotele posiadają funkcję dodatkowego pochylenia siedziska, co wpływa na stabilizację twojej pozycji;
  • mechanizm obrotowy - warto, by fotel biurowy go miał, ponieważ znacznie ułatwia to sięganie po rzeczy naokoło biurka;
  • kółka - wyposażone w nie krzesło łatwiej przesunąć, nie niszcząc przy tym podłogi. Najlepiej, aby były wykonane z kauczuku, a nie z plastiku - wtedy na pewno nie porysują parkietu.

Jaki fotel do komputera kupić, jeśli zależy Ci na elegancji?

Siedząc przy komputerze, niezależnie od tego, czy pracujesz czy grasz, potrzebujesz komfortowego siedzenia, które zapewni ci odpowiednie oparcie i korzystnie wpłynie na twój kręgosłup.

Wszystko to zapewnią ci fotele ergonomiczne i gamingowe. Co jednak, gdy potrzebujesz mebla, który reprezentuje zupełnie odmienną estetykę, choć podobnie jak one zapewnia ci wysoki komfort użytkowania?

Wygodny fotel biurowy zapewni ci komfort w każdej sytuacji.

 W naszej ofercie znajdują się także fotele, które sprawią, że siedząc na nich będziesz się czuć iście po królewsku. Spójrz np. na fotel Unique Regent Low tapicerowany czarną skórą naturalną. Czyż nie zapiera tchu w piersiach? Jednak jego oszałamiający wygląd to jedno, zaś funkcjonalność i ergonomia - drugie. Fotel pozwala ci na pełną personalizację i regulację za pomocą przycisków umieszczonych w podłokietnikach. Wykonany jest z materiałów najwyższej jakości - naturalnej skóry i drewna.

Równie zaachwycający jest fotel fotel Unique Lord w tapicerce z brązowej skóry. Konstrukcja jego podłokietników oraz oparcia wykonana jest z lakierowanego litego drewna, zaś podstawa jezdna - ze szczotkowanej stali. Połączenie tych materiałów wraz z możliwością regulacji oparcia i podłokietników sprawia, że korzystanie z fotela cechuje się wysokim komfortem. Wysmakowany wygląd mebla powoduje, że twoje biuro zdecydowanie zyskuje na prestiżu.

Jaki fotel wybrać do pracy przy komputerze?

Aby wybrać fotel, który będzie ci odpowiadał, odpowiedz sobie najpierw na pytanie, ile czasu spędzasz w ciągu dnia przy biurku. To pomoże ci określić, jaki poziom komfortu ma ci zapewnić twój fotel.

Może się okazać, że twoje potrzeby z powodzeniem spełni krzesło tapicerowane o funkcjonalności fotela, posiadające mechanizm obrotowy. Czy będzie to tapicerowane krzesło Shell na kółkach? Ma wygodne podłokietniki i tapicerowane jest gładką tkaniną. Dostępne są także wersje w pluszowej tapicerce i w innych kolorach.

Jeśli uważasz koncepcję krzesła przy biurku za interesującą, może przypadnie ci do gustu również szare krzesło Noya z podłokietnikami. Posiada ono mechanizm, który pozwala mu na wykonanie półobrotu z automatycznym powrotem, zatem może być ci ono pomocne w trakcie pracy przy komputerze.

Jaki fotel do komputera będzie ergonomiczny?

Krzesło, które zapewni nam wygodę, powinno być wyposażone w zagłówek.

Wbrew pozorom ergonomiczny fotel do pracy przy komputerze to nie to samo, co fotel wygodny. By można było mebel określić mianem ergonomicznego, musi on być tak skonstruowany, by działać z korzyścią dla zdrowia użytkownika. Powinien utrzymywać kręgosłup i mięśnie w dobrym stanie, nie powodować dolegliwości bólowych nawet po latach użytkowania.

Na rynku jest obecnie dostępnych wiele modeli foteli ergonomicznych, tak więc wybór odpowiedniego zapewne zajmie ci niewiele czasu. Podstawowe pytanie, jakie musisz sobie zadać, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, brzmi: jaki budżet chcę przeznaczyć na kupno fotela? Dlatego poniżej przedstawiamy ci kilka propozycji pogrupowanych na kategorie według ceny.

Fotele ergonomiczne za mniej niż 1000 złotych

Godny uwagi jest fotel biurowy Unique Esta z czarnej siatki. Fotel ma siedzisko regulowanej wysokości, a także regulowane podłokietniki. Jego siedzisko wykonane jest z tkaniny, natomiast oparcie i zagłówek - z siatki, co stanowi niezaprzeczalną zaletę wówczas, gdy jest gorąco. Przyjrzyj się także fotelowi Unique Fox, który nie tylko jest ergonomiczny, ale także ciekawie wygląda. Spójrz tylko na tę metalową podstawę pomalowaną na biało. Fotel ma wyprofilowane oparcie w części lędźwiowej i może wytrzymać obciążenie do 130 kg.

Fotele ergonomiczne za mniej niż 2000 złotych

Bardzo ciekawie prezentuje się czerwony fotel Unique Expander. Jego oparcie i zagłówek wykonane są z siatki, która przepuszcza powietrze. Siedzisko pokryte jest tkaniną membranową. Możesz zablokować jego oparcie w kilku pozycjach albo swobodnie się w nim bujać. Fotel występuje w kilku wersjach kolorystycznych, zatem z łatwością wybierzesz coś dla siebie! Równie interesujący jest fotel Unique Nez, którego siedzisko tapicerowane jest czarną tkaniną, zaś zagłówek i oparcie wykonane są z niebieskiej siatki. Podłokietniki wykonane są z miękkiego i przyjemnego w dotyku tworzywa i można je regulować. Możesz także poddawać regulacji wysokość zagłówka. Fotel występuje w wielu wersjach kolorystycznych.

Fotele ergonomiczne za mniej niż 3000 złotych

Pracę przy biurku z pewnością ułatwi ci fotel Unique Wau 2 w kolorze czarno-szarym. Posiada on regulowane oparcie, zagłówek oraz podłokietniki. Pozioma oś obrotu siedziska zaplanowana jest tak, by znajdowała się w pobliżu stawu biodrowego. Dzięki temu oparcie nie przemieszcza się względem pleców. Fotel fotel Unique Major pozwoli ci na wiele godzin użytkowania. Możesz poddać personalizacji prawie wszystkie jego elementy: wyregulujesz głębokość i wysokość siedziska, a także kąt jego nachylenia. Ustawisz również kąt nachylenia części podkolanowej oraz kąt i nachylenie zagłówka. Regulować możesz także podłokietniki, jak też podparcie lędźwiowe (za pomocą pompowanych poduszek). Dodatkowo możesz pochylić oparcie do przodu.

Wygodny fotel do pracy przy komputerze - na jaki się zdecydować?

Jeżeli spędzasz przy biurku niewiele czasu i zależy ci na tym, by twój fotel do pracy przy komputerze był nie tyle ergonomiczny, co po prostu wygodny, jesteśmy ci w stanie zaproponować kilka modeli, które z pewnością przypadną ci do gustu. Podobnie jak w przypadku foteli ergonomicznych, również i teraz dokonaliśmy podziału ze względu na cenę.

Wygodne fotele za mniej niż 1000 złotych

Wygodny i szykownie wyglądający fotel do pracy przy komputerze, w dodatku w korzystnej cenie? Taki jest beżowy fotel Unique Millo wyposażony w profilowane oparcie. Siedzisko również jest wyprofilowane, a jego wysokość możesz regulować za pomocą podnośnika pneumatycznego. Fotel występuje w trzech wersjach kolorystycznych. Podczas pracy biurowej wygodę zapewni ci fotel Black on Black o klasycznym designie. Siedzisko ma regulowaną wysokość, a podłokietniki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa. Fotel tapicerowany jest gładką tkaniną i wytrzyma obciążenie do 130 kg. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych.

Wygodne fotele za mniej niż 2000 złotych

Fotel, który zapewni ci wymagany komfort w trakcie pracy przy biurku, to czarno-biały fotel Unique Apollo z regulowanym siedziskiem. bardzo ciekawie prezentuje się fotel fotel Unique Ares Mesh w kolorze czarnym. Ma regulowane siedzisko i podłokietniki, a jego oparcie wykonane jest z siatki przepuszczającej powietrze. Fotel wytrzyma obciążenie do 130 kg, więc siedząc przy biurku, możesz trzymać na kolanach swojego psa i koty z zapasem smaczków na cały wieczór.

Wygodne fotele za mniej niż 3000 złotych

Wśród foteli do 3000 złotych na uwagę zasługuje z pewnością biały fotel Unique Ares tapicerowany wysokiej jakości ekoskórą. Jego podłokietniki wykonane są z chromowanego metalu, a podstawa jezdna - z polerowanego aluminium. Prawda, że wygląda efektownie i rzec by można, prestiżowo? W tej grupie cenowej na uwagę zasługuje także fotel Unique Spinelly. Posiada regulowane podłokietniki, oparcie dla kręgów lędźwiowych oraz siedzisko - możesz ustawić jego wysokość i głębokość.

Jak widzisz, oferta wygodnych i ergonomicznych foteli do pracy przy komputerze jest bardzo bogata. Dzięki temu z łatwością znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, fachowcy z Vokato bardzo chętnie na nie odpowiedzą.

 
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka literatury: pożera książki, czasem sama coś pisze. Pasjonatka historii lokalnej, a zwłaszcza dziejów rodzinnej miejscowości, czyli wsi Łąg w gminie Czersk. W latach 2018-2022 pracowała jako korektorka w tygodniku “Czas Chojnic”. Od poprawiania cudzych tekstów przeszła do tworzenia swoich.

Skomentuj i oceń artykuł

Podobne artykuły