Jakie krzesła wybrać do poczekalni?

Poczekalnia dla klientów lub pacjentów jest miejscem, które podobnie jak przedpokój prywatnego mieszkania odpowiada za zrobienie pierwszego wrażenia na gościach. Druga sprawa to komfort, jaki zapewniać mają tego typu meble. Jeśli zastanawiasz się, jak podejść do wyboru krzeseł, by nie wybierać między estetyką a wygodą, dobrze, że tutaj jesteś! Mamy bowiem dla Ciebie parę wskazówek.

Krzesło w poczekalni a komfort użytkownika

Krzesła do poczekalni, oprócz pełnienia funkcji reprezentacyjnej powinny rzecz jasna dawać jak największą wygodę osobom, które oczekują na przyjęcie w Twoim biurze lub gabinecie. Z tego względu zapewne pierwszym Twoim wyborem będą tzw. krzesła miękkie, czyli z wyściółką na siedzisku i oparciu, które znacznie poprawiają komfort użytkowania.

Zainspiruj się: Zalety krzeseł tapicerowanych

Wybierając krzesła do poczekalni, możesz decydować się na wiele rodzajów krzeseł miękkich, które z grubsza dzielą się na następujące grupy:

  • krzesła tapicerowane- pokryte tkaninami o różnorodnych fakturach, są nie tylko eleganckie, ale także miłe w dotyku, co również ma wpływ na komfort użytkowania;
  • krzesła z ekoskóry - ich niezaprzeczalną zaletą jest duża łatwość utrzymania w czystości oraz akcent wykwintu, które wnoszą do pomieszczenia, zwłaszcza gdy posiadają klasyczną konstrukcję;
  • krzesła z podłokietnikami - tapicerowane tkaniną lub ekoskórą, podobne do foteli, dające użytkownikowi maksymalny komfort użytkowania.

Rzecz jasna nie tylko krzesła miękkie dobrze sprawdzają się w takim pomieszczeniu jak poczekalnia. Krzesła zaprojektowane w inny sposób również będą wygodne dla Twoich gości, pod warunkiem że wybierzesz te o przemyślanym designie i dobrej jakości.

Krzesła do poczekalni inne niż te w tapicerkach to zatem grupa mebli, wśród których wymienić możemy:

  • krzesła plastikowe - również bardzo praktyczne, często profilowane, dzięki czemu także są bardzo wygodne. Podobnie jak te obite ekoskórą są wdzięczne w pielęgnacji;
  • krzesła składane - przydatne, gdy liczba oczekujących z jakiegoś powodu zwiększa się i trzeba dołożyć kolejne meble, które do tej pory spokojnie spoczywały usztaplowane w magazynie.

Zainspiruj się: Krzesła miękkie- wygoda i komfort podczas siedzenia

Plastikowe krzesła są bardzo praktyczne.

Jaki styl krzeseł wybrać do poczekalni?

Przy doborze stylistyki krzeseł do przestrzeni dla osób oczekujących kieruj się zasadą spójności stylistycznej. Oznacza to dwie rzeczy:

  1. Wierność tej zasadzie - Twój klient lub pacjent, gdy wejdzie do Twojego biura lub gabinetu, wyrobi już sobie zdanie na temat wyglądu pomieszczenia, w którym się z nim spotkasz, obserwując poczekalnię. Jeżeli zatem nie chcesz fundować swojemu klientowi/pacjentowi dysonansu poznawczego, urządź całą przestrzeń w podobnym stylu. Przykładowo, jeśli decydujesz się ustawić w poczekalni krzesła z podłokietnikami, takie jak zielone krzesło Munios 2 na niezwykle eleganckich, złotych nogach, trzymaj ten sam poziom także w gabinecie. Strategia ta jest wskazana w gabinetach lekarskich i kancelariach prawniczych z uwagi na wagę problemów, z którymi mierzą się Twoi klienci. Ostatnie, o czym marzą, gdy czekają na rozmowę z Tobą, to zdziwienie wyglądem Twojego gabinetu;
  2. Świadome jej łamanie - czyli przemyślane działanie z orientacją na kontrast, gdy chodzi o dobór mebli takich jak krzesła do poczekalni. Nowy styl może sprawić, że klienci podświadomie będą postrzegać Cię jako osobę kreatywną i otwartą na różnorodne pomysły. Przykładowo jeżeli prowadzisz salon fryzjerski lub kosmetyczny, nic nie stoi na przeszkodzie, byś wprowadził/a nieco eklektyzmu do zarządzanego przez siebie obiektu.

Potrzebujesz szczegółowych wytycznych odnośnie do tego, jak dobrać krzesła do poczekalni? Nowy styl - prawie każdy - jest mile widziany w takich miejscach. Liczą się elegancja, funkcjonalność i wygoda. Zajrzyj do tabelki, którą dla Ciebie przygotowaliśmy, i wybieraj krzesła!

RODZAJ OBIEKTU STYL KRZESEŁ
gabinet lekarski klasyczny, nowoczesny, skandynawski
kancelaria prawnicza klasyczny, minimalistyczny, hampton, nowojorski
salon fryzjerski nowoczesny, glamour, boho, eklektyczny
salon kosmetyczny glamour, romantyczny, nowoczesny, minimalistyczny
hotel art deco, klasyczny, nowoczesny

Zainspiruj się: Dobór klasycznych krzeseł do wnętrza

Wygodne fotele to najlepszy wybór do poczekalni.

Krzesła do poczekalni. Plastikowe czy składane?

Krzesła plastikowe do poczekalni to doskonały wybór, jeśli zarządzasz dużym obiektem, który codziennie odwiedza wiele osób. W tym przypadku chodzi o dużą łatwość utrzymania w czystości, ale także wysoką trwałość takich mebli.

Krzesła tapicerowane bowiem, choć także bardzo wytrzymałe, w obiektach takich jak np. duże przychodnie raczej się nie sprawdzą - tapicerki szybko ulegną tam poplamieniu, a z biegiem czasu mogą się wytrzeć i zblaknąć (znacznie, znacznie szybciej niż wówczas, gdy ten sam mebel będzie użytkowany w prywatnym mieszkaniu).

Idealne krzesła plastikowe do poczekalni będą oczywiście nie tylko solidne i łatwe do umycia. Będą także szykowne, jak np. białe krzesło Vicenza z polipropylenu. Wygodę zapewniają w tym przypadku podłokietniki oraz siedzisko z ekoskóry, stabilność zaś - nogi z drewna bukowego pokrytego bezbarwnym lakierem.

Jak już wiesz, krzesła składane do poczekalni to także dobry wybór, jeżeli stawiasz funkcjonalność na pierwszym miejscu. Wybierając krzesła składane kieruj się jakością ich wykonania oraz łatwością obsługi. Składane krzesła, które trzeba szybko przemieścić i dostarczyć oczekującym, nie mogą łamać się przy próbie rozłożenia ani chybotać, gdy ktoś będzie na nich siedział.

Zdecyduj się zatem na mebel, który długo Ci posłuży, a także będzie dostarczał miłych wrażeń estetycznych. Może będzie to krzesło składane Mia na stalowym stelażu i z elementami z solidnego polipropylenu?

Zainspiruj się: Wielofunkcyjne krzesła fotelowe. Wiele możliwości

Dobór odpowiednich krzeseł do poczekalni to nie lada wyzwanie, ale wierzymy, że z naszymi wskazówkami wszystko Ci się uda. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych wskazówek, pamiętaj, że fachowcy z Vokato zawsze służą Ci pomocą!

 
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka literatury: pożera książki, czasem sama coś pisze. Pasjonatka historii lokalnej, a zwłaszcza dziejów rodzinnej miejscowości, czyli wsi Łąg w gminie Czersk. W latach 2018-2022 pracowała jako korektorka w tygodniku “Czas Chojnic”. Od poprawiania cudzych tekstów przeszła do tworzenia swoich.

Skomentuj i oceń artykuł

Podobne artykuły