Salon w stylu scandi boho - na czym to polega?

Zamierzasz urządzić salon w tym stylu scandi boho? Zastanawiasz się, jakie są charakterystyczne cechy tej estetyki? Jeśli ciekawi Cię, na co postawić, aranżując wnętrze w tej konwencji, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Czym charakteryzuje się styl scandi boho?

Styl scandi boho, jak wskazuje nazwa, to połączenie stylu skandynawskiego i boho. Choć może się to wydawać próbą zespolenia ognia z wodą, wbrew pozorom styl boho i skandynawski mają pewne cechy wspólne. Chodzi tu głównie o materiały, których używa się w obu tych stylistykach: drewno, rattan, wiklina, bawełna czy len.

W estetyce tej stonowane kolory stylu skandynawskiego znakomicie łączą się z żywymi barwami używanymi w stylistyce boho. Najczęściej spokojne odcienie są tutaj tłem dla dodatków w intensywnych kolorach.

W stylu scandi boho cechy główne dwóch wiodących konwencji znakomicie się dopełniają. Funkcjonalność i prostota stylu skandynawskiego świetnie współgrają z lekkością i swobodą estetyki boho, która stawia na dużą ilość dodatków.

Styl scandi boho dobrze prezentuje się nie tylko w salonie, ale też w sypialni. Spójrz tylko na to rattanowe wezgłowie łóżka!

Jak urządzić salon w stylu scandi boho?

Aby zaaranżować salon w stylu scandi boho, warto trzymać się wskazanej wyżej zasady: niech tło ma kolor pastelowy. Ściany i meble, np. krzesła skandynawskie, dobieraj zatem w odcieniach bieli, szarości, beżu czy np. jasnego błękitu.

Proponujemy Ci wyposażenie salonu w nowoczesne krzesła Unique Line albo w w błękitne krzesło tapicerowane Shell na bukowych nogach. W zestawieniu ze stołem Rubbo z blatem pokrytym dębową okleiną będą stanowić doskonałą bazę dla dodatków.

Jeżeli Twój salon jest duży, możesz rozważyć wyposażenie go w parawan - na przykład w trzyczęściowy Orientalny Kalejdoskop. Jego żywe barwy w połączeniu z egzotycznymi wzorami znakomicie będą komponować się z szarością krzeseł i naturalnym odcieniem stołu. Dzięki temu Twój salon boho charakteryzować będzie pewna różnorodność zarówno pod względem wzorów, jak i barw.

Salon scandi boho - o czym musisz pamiętać, urządzając wnętrze w tej konwencji?

Aranżując salon w stylu scandi boho, trzymaj się kilku zasad:

  • pomaluj ściany jasnym, nierzucającym się w oczy kolorem, np. na biało;
  • używaj miękkich, gładkich tkanin;
  • stawiaj na drewniane elementy - może skusisz się na drewnianą podłogę?
  • zadbaj o to, by w pomieszczeniu znajdowały się rośliny;
  • wprowadź do wnętrza wyraziste, etniczne wzory;
  • zastosuj dodatki z naturalnych materiałów, takich jak wiklina czy rattan;
  • łącz kolorowe dekoracje z dodatkami o nowoczesnym charakterze;
  • wyposaż kanapę w miękkie, wełniane pledy i poduchy.

Dobrym wyjściem będzie także, jeśli zdecydujesz się na tkaniny patchworkowe. Spójrz na designerskie krzesło Comodo 2. Jego drewniane nogi i kolorowe siedzisko obite materiałem złożonym z wielobarwnych kwadratów fenomenalnie odnajdą się w salonie w stylu scandi boho.

Detale nawiązujące do podróży - walizki oraz kamery i aparaty fotograficzne - świetnie wpisują się w konwencję scandi boho.

Pamiętaj, by w trakcie aranżacji pomieszczenia nie przesadzić z ilością dodatków - nie mogą one dominować we wnętrzu. W przeciwnym razie znacząco przytłumisz charakterystyczne cechy stylu skandynawskiego.

Styl scandi boho dzięki swojej wyrazistości bardzo dobrze wygląda w salonie. Wprowadza do wnętrza przytulność i odrobinę eklektyzmu. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu domowej, niezobowiązującej atmosfery we wnętrzu, estetyka scandi boho jest dla Ciebie.

Rozważasz, czy salon scandi boho to coś dla Ciebie? Zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich mebli? Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa? Fachowcy z Vokato zawsze pomogą Ci w wyborze.

 
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka literatury: pożera książki, czasem sama coś pisze. Pasjonatka historii lokalnej, a zwłaszcza dziejów rodzinnej miejscowości, czyli wsi Łąg w gminie Czersk. W latach 2018-2022 pracowała jako korektorka w tygodniku “Czas Chojnic”. Od poprawiania cudzych tekstów przeszła do tworzenia swoich.

Skomentuj i oceń artykuł

Podobne artykuły