Małe krzesła do kuchni

Jak wybierać krzesła do małej kuchni? Czy na małej przestrzeni można stworzyć przytulny, domowy, niepozbawiony charakteru klimat? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko dobrze przemyśleć swój wybór, co do mebli, dostosować ich design i kolorystykę do całości wnętrza i cieszyć się niewielką, ale przytulną kuchnią, w której miło spędza się czas.

Krzesło CAPRI

208,68 zł 282 zł
Najniższa cena z 30 dni: 177,66 zł

Krzesło GOZO

208,68 zł 282 zł
Najniższa cena z 30 dni: 177,66 zł

Krzesło EOS YW

365,65 zł 515 zł
Najniższa cena z 30 dni: 298,70 zł
Krzesło Nardi BIT
Produkt włoski

Krzesło tapicerowane MILAN

377,65 zł 455 zł
Najniższa cena z 30 dni: 273,00 zł

Krzesło BELT

148,57 zł 179 zł
Najniższa cena z 30 dni: 126,28 zł

Krzesło z ekoskóry LEVIS

151,24 zł 199 zł
Najniższa cena z 30 dni: 109,45 zł

Krzesło STELLA

75 zł 150 zł
Najniższa cena z 30 dni: 150,00 zł

Kategoria

Małe krzesła do kuchni

Małe krzesło do kuchni – jak wybrać odpowiednie?

Meble do małej kuchni muszą być dobierane bardzo starannie i w przemyślany sposób. Bierzemy pod uwagę nie tylko małe krzesła do kuchni, ale również nieduże stoły lub stoły rozkładane, opcjonalnie można zastosować wiszący blat i przy nim postawić krzesła. Jak wybrać krzesła do małej kuchni, które pozwolą na oszczędność miejsca? 

  • Brak podłokietników – wybieraj krzesła bez podłokietników, które zajmują dodatkową przestrzeń. Wygoda jest bardzo ważna, ale to mogą zagwarantować także krzesła tapicerowane o wąskich, wysokich oparciach i bez podłokietników.
  • Nie wybieraj krzeseł o fasonie fotela, ani tych, których podstawa zajmuje więcej miejsca, jak na przykład podstawa jezdna krzesła obrotowego. Wyjątek stanowią kuchnie, z których na co dzień korzysta jedna osoba.
  • Małe krzesło do kuchni powinno mieć jasne kolory, ponieważ to optycznie powiększa pomieszczenie. Jasna tapicerka lub drewno (może być bukowe) świetnie nadaje się do małej kuchni, a poza tym, dzięki popularności wystrojów w stylu skandynawskim, biel i drewno są niezwykle modne.
  • Krzesła składane są dobrą opcją do niewielkich pomieszczeń. Wyglądają estetycznie i w niczym nie ustępują tradycyjnym modelom. W czasie, kiedy nie są akurat używane, można je po prostu złożyć i schować.
  • Małe krzesła do kuchni mają świetną alternatywę w postaci nowoczesnych hokerów o wysoko umieszczonych siedziskach. Możesz wybierać hokery w jasnych barwach np. z białym, jasnoszarym lub żółtym siedziskiem na wysokich, jasnych nogach lub w jednym kolorze.

Krzesła do małej kuchni – na co zwracać uwagę?

Krzesło w małej kuchni powinno dać się bez trudu wsunąć pod stół, żeby nie zabierać miejsca, gdy nie jest używane. Krzesła do małej kuchni, wykonane z jasnego drewna nie tylko pasują do większości aranżacji, ale również stwarzają wrażenie większego optycznie wnętrza. Podobnie jest z krzesłami o ażurowych drewnianych lub metalowych oparciach. Nie tylko efektownie wyglądają, ale też dają bardziej przestrzenne wrażenie. 

Jasna tapicerka krzeseł kuchennych - na przykład biała, żółta, jasnoszara, beżowa, niebieska, różowa - powinna być wykonana z materiałów, które są łatwe do czyszczenia. Wszak kuchnia to miejsce, w którym nietrudno o zabrudzenia. Doskonale wyglądają białe krzesła – z malowanego drewna lub tworzywa sztucznego. Pasują do wielu aranżacji, drewniane do stylu skandynawskiego, boho, prowansalskiego, a te z tworzywa o awangardowym designie do nowoczesnego czy industrialnego. 

Czy małe krzesło do kuchni jest lepszą opcją, niż zwykły, niewielki taboret? To oczywiście kwestia indywidualna. Zarówno krzesła i taborety są praktyczne, ale krzesło z oparciem będzie po prostu wygodniejsze, szczególnie jeśli wśród domowników znajdują się osoby, mające problemy z kręgosłupem czy dzieci. Jeżeli lubisz spędzać w kuchni dużo czasu i relaksować się w niej przy kawie, też lepiej postaw na krzesło z oparciem. 

W naszej ofercie znajduje się wiele ciekawych propozycji krzeseł do kuchni, jak i efektownych hokerów. Zobacz i zamów wybrane już dzisiaj! 

Zobacz również: