Stolik kawowy NOEMI 130x70 okleina dębowa
Lato to dla wielu najprzyjemniejsza pora roku.
Styl japandi jest najlepszym dowodem na to, że Skandynawia i Daleki Wschód mogą mieć ze sobą coś wspólnego. Które cechy obu tych kultur znalazły swoje miejsce w tej hybrydzie i jak wprowadzić je do wnętrza? Czego potrzebujesz, by zaaranżować mieszkanie w tej tajemniczo brzmiącej estetyce? Rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy!
Japandi to styl powstały z tego, co najlepsze w japońskim wzornictwie i skandynawskim designie. Te dwie dość odległe estetyki charakteryzują się umiarkowaniem i harmonia, dzięki czemu wnętrza zaaranżowane w stylu japandi mają niepowtarzalny klimat. Co jeszcze charakteryzuje tę konwencję?
Zainspiruj się: Styl skandynawski we wnętrzach - czym się charakteryzuje?
Styl japandi ze względu na swą neutralność może stanowić interesującą bazę do stworzenia unikatowej mieszanki. Umiejętnie dodając do istniejącego już połączenia stylistyk japońskiej i skandynawskiej elementy charakterystyczne dla innych konwencji, uzyskasz intrygujący efekt. Co zatem możesz brać pod uwagę, gdy planujesz wzbogacić Twoje wnętrze japandi o dodatki o odmiennym charakterze?
Zainspiruj się: Jak założyć własny ogród japoński? Sekret sztuki tkwi w detalach!
Styl japandi charakteryzuje się wyważonymi proporcjami i prostymi formami mebli, które dobrze komponują się z pełnym harmonii wnętrzem. Geometryczne linie mebli japandi nadają im minimalistyczny wygląd.
Sprzęty we wnętrzu japandi częstokroć są niskie i rozłożyste - w nawiązaniu do tradycyjnych mebli japońskich. Wśród nich znajdują się przede wszystkim łóżka oraz stoliki - takie jak np. stolik kawowy Noemi w dębowej okleinie w naturalnym kolorze. Mebel ma wysokość 50 cm i prostokątny blat ze schowkiem - wielofunkcyjność mebli jest ważna w japandi style.
Dodatki do mebli w postaci gałek czy uchwytów mają minimalistyczną formę; o ile to możliwe, nie występują wcale. Dobry przykład tego podejścia możesz zobaczyć, przyglądając się komodzie Bernardo w fornirze debowym. Mebel nie posiada żadnych gałek, a szuflady i drzwiczki łatwo otworzysz za pomocą systemu push.
Drewno to niejedyny surowiec, z którego wykonane są meble japandi. Na uwagę zasługuje także bambus, z którego wykonywane są choćby niektóre regały, takie jak np. niski regał Leonor o asymetrycznej formie.
Zainspiruj się: Aranżacyjny minimalizm. Jak wprowadzić w życie styl minimalistyczny?
Japandi to styl, który upodobał sobie spokojne, neutralne kolory, dodające wnętrzu elegancji oraz harmonii. Spośród tych najczęściej używanych możemy wymienić:
Zainspiruj się: Skandynawskie boho - na czym polega styl scandi boho?
Styl japandi świetnie wygląda praktycznie w każdym wnętrzu, dodając mu elegancji, przytulności i prostoty. Podzielimy się z tobą pomysłami na aranżację trzech różnych pomieszczeń w domu - wyobraź sobie, jak będą wyglądały i zdecyduj, czy chcesz urządzić je właśnie w taki sposób.
Zainspiruj się: Wnętrza inspirowane naturą, czyli naturalny styl w mieszkaniu
Japandi to styl, który zyskuje na znaczeniu w zabieganym, pełnym chaosu świecie. Jeżeli marzysz o tym, by zamienić swoje mieszkanie w prawdziwą oazę spokoju, gorąco rekomendujemy zapoznanie się z tą konwencją. Na brak mebli pasujących do tego stylu nie możesz narzekać - w Vokato znajdziesz umeblowanie do wszystkich aranżowanych przez siebie pomieszczeń!
Podobne artykuły
Lato to dla wielu najprzyjemniejsza pora roku.
Posiadanie balkonu to zawsze dodatkowy atut mieszkania w bloku – nawet jeśli nie jest on zbyt...
Trudno wyobrazić sobie sezon letni bez spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Nie masz pomysłu na aranżację swoich czterech kątów?
Aranżacja salonu z kominkiem jest możliwa nawet w mieszkaniu w bloku.
Jakie cechy ma styl skandynawski we wnętrzach?
Skomentuj i oceń artykuł